Balayı Tatilinizi Nasıl Planlayacaksınız?

 Balayı Tatilinizi Nasıl Planlayacaksınız?

Düğün tarihiniz belli oldu ve balayı tatiliniz için araştırmalara başladınız bile.Bu tatil sizin için çok önemli ve çok özel olmalı bu nedenle birlikte kararlaştırılmasında büyük fayda var. Balayı tatilinizi kararlaştırırken dikkat etmeniz gereken konuları şöyle sıralayabiliriz:

1.   Nasıl bir yerde balayınızı geçirmek istiyorsunuz sahilde bir balayı oteli mi yoksa deniz dışı seçenekleri olan bir balayı otelimi istiyorsunuz. Deniz ve havuz sizin için öncelikler arasında ise mutlaka sahil de bir balayı otelini tercih edeceksiniz. yok biz deniz ve havuz istemiyoruz doğa, tarih,kültür bizim önceliğimiz diyorsanız diyorsanız , balayı oteli tercihinizi buna göre belirleyeceksiniz. Mevsimsel şartlar da bu tercihinizi etkileyecektir zira yaz mevsimi dışında bir tarih de balayı tatili yapacaksınız sahil bölgelerinde bir balayı oteli tercih etmeniz pek akıllıca olmayacaktır sizin için aylar itibariyle hangi bölgelerin uygun olabileceğinin bir listesini yaptık:

Ocak balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri, termal oteller,kayak merkezleri
Şubat balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller,kayak merkezleri
Mart balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller
Nisan balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller
Mayıs balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller
Haziran balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,sahil otelleri,karadeniz otelleri
Temmuz balayı otelleri : kapadokya balayı otelleri,sahil otelleri,karadeniz otelleri
Ağustos balayı otelleri:  kapadokya balayı otelleri,sahil otelleri,karadeniz otelleri
Eylül balayı otelleri : kapadokya balayı otelleri,sahil otelleri
Ekim balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller
Kasım balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller
Aralık balayı otelleri: kapadokya balayı otelleri,termal oteller
selcuklu1

 

2. Balayınızı hangi tarz bir balayı otelinde geçirmek istiyorsunuz lüks yıldızlı bir otelmi ya da butik tarz veya temalı bir balayı oteli mi tercihiniz olacak

3. Balayı tatilinizi bir tur ilemi gerçekleştirmek istiyorsunuz yoksa doğrudan gidip bir balayı oteline yerleşerek mi balayı tatilinizi gerçekleştireceksiniz. Ya da hem balayı oteli hemde balayı turu seçeneğinin bir arada olduğu balayı paketleri tercihiniz olabilir

4. Bütçeniz de balayı tatili seçeneğinizi etkileyecektir unutmayınız ki balayı tatilinizden sonra da yaşam devam edecek ve bütçenizi sarsacak bir balayı tatili sizi zorlayacaktır ayrıca pahalı bir balayı tatili her zaman iyi bir balayı tatili anlamına gelmeyecektir önemli olan birlikte keyif alacağınız bir ortamda bulunmak ve keyif alacağınız aktiviteleri gerçekleştirmektir. Fiyat fayda dengesini iyi gözeterek bir balayı tatili seçeneğine yönelmeniz sizin açınızdan en doğrusu olacaktır.

5. Balayı rezervasyonu yaptıracağınız otel ya da acenta ya ulaşımla ilgili detaylarınızı , özel isteklerinizi (yatak,yemek veya odanızda bulunmasını istediğiniz şeyler vb) bildirmenizde yarar olcaktır.

6. Sürekli balayı oteliniz de vakit geçirmek yerine içerisinde turlar, geziler, etkinlikler vb değişik aktiviteler olan bir balayı paketini tercih etmeniz balayı tatilinize ayrı bir renk katacaktır.